Wiosna na talerzu

Coraz bliżej wiosna! Kto już z wypiekami na twarzy wyczekuje spacerów wśród pączkujących krzewów, zieleniących się drzew, zapachu kwitnących kwiatów?

A może mamy tu kogoś, kto wraz z pierwszymi przebiśniegami odkrywa w sobie głęboko skrywanego specjalistę ds. zdrowego żywienia?

Tak, okres wiosenny budzi w nas fitbestie :D. I dobrze.

Ma to swoje naukowe wytłumaczenie, ponieważ wiosną, naturalnie eksponujemy się na większe ilości słońca, a co za tym idzie, syntezujemy w naszym organizmie witaminę D. Po zimowej szarudze taki słoneczny zastrzyk, sprawia, że nastrój szybuje w górę. Tym właśnie sposobem rodzą się w nas ogromne pokłady motywacji, by w końcu o siebie zadbać.

W tym czasie zwracamy szczególną uwagę na to, co kładziemy na talerzu, wyliczamy wartości mikro i makro, patrzymy na jakość i pochodzenie produktów i oczywiście walory smakowe. Dlatego, w dobie pędzącego świata, ważnym jest by wszystko czego szukamy znaleźć w jednym miejscu.

Intermarche Swarzędz w Centrum Handlowym ETC, jest właśnie takim miejscem. Znajdziecie tu wszystko to, co potrzebne jest Wam, by wejść w ten mistyczny świat zdrowego życia 😊.

Zaczynając od działu warzyw i owoców, od razu rzuca nam się w oczy bogata oferta zdrowych i dobrych jakościowo produktów. Cała gama smakowitych kolorów i feria nęcących zapachów jest doskonałym stymulantem naszych zdrowych postanowień.

Wchodząc w dział wędlin, nie sposób pominąć wyborną woń świeżo wędzonych artykułów. Intermarche Swarzędz dysponuje własną wędzarnią, dlatego klienci mogą mieć pewność, że nabywane tutaj produkty są zawsze świeże i najlepsze pod względem jakościowym… nie mówiąc już o walorach smakowych.

Decydując się na zdrowy tryb życia, czasami odkrywamy, że nie dysponujemy wystarczającą ilością, dobrych jakościowo, sprzętów kuchennych. Na szczęście i tutaj Intermarche Swarzędz przychodzi z pomocą. Bardzo szeroka oferta garnków, noży, desek do krojenia, przyborów kuchennych pozwoli wam zaopatrzyć się w oręże godne master chefa 😊.

Nie zawsze jednak osoby chcące coś zmienić w swoim codziennym funkcjonowaniu decydują się na samodzielne przygotowywanie posiłków. Jest to związane zarówno z brakiem odpowiedniej ilości czasu, ale są też takie osoby, które po prostu nie czują tego flow z patelnią i wolą „przyjść na gotowe”. Na takie podejście również znajdzie się rozwiązanie w Intermarche Swarzędz,  ponieważ dział kuchnia wychodzi z propozycją dań gotowych, przygotowywanych z dbałością o najmniejszy szczegół, z wykorzystaniem najlepszych jakościowo artykułów spożywczych. Dla chcącego nic trudnego.

Jednak nie samymi zdrowymi produktami człowiek żyje. Zwolennicy zdrowego podejścia do relacji z jedzeniem proponują by w codziennym funkcjonowaniu stosować się do zasady Pareto. Czym jest zasada Pareto? Wystarczy zapamiętać sobie układ 80/20 – 80% zdrowych produktów, 20% tak zwanych produktów rekreacyjnych. Należy zwrócić jednak uwagę, by jakość produktów pochodzących z tych 20% była możliwie jak najlepsza. Dlatego, mając ochotę na „coś słodkiego”, nie zamykajcie się na tę zachciankę – zjedzcie jakieś dobre ciacho. Kiedy zachowacie w tym wszystkim umiar, naprawdę nic się nie stanie.

Mówiąc dobre ciacho, swoje myśli kierujemy od razu do działu cukierniczego Intermarche Swarzędz, w którym znajdziecie ogromny wybór pysznych, świeżych i bardzo polecanych ciast z własnego wypieku, a mając ochotę na wyjątkowego, sycącego pączka, macie okazję wypróbować wewnętrzną pączkarnię.

 

Pamiętajcie, by w swoich postanowieniach zachować zdrowy rozsądek. Wpadki się zdarzają, jednak by pozostać na dobrej drodze, ku zdrowemu organizmowi, warto jest uświadomić sobie ten fakt i mimo potknięć nie zbaczać z drogi, tylko brnąć swoim tempem do celu.

Tego sobie i Wam serdecznie życzymy!

Prezentownik Last Minute – Dzieci 6 – 10
CZYTAJ DALEJ
Dzień Kobiet w ETC
CZYTAJ DALEJ